Follo the HEART not the letter
Через заборону виїзду чоловікам за кордон, чимало людей шукають своє щастя в ІТ. На мою думку це нова хвиля "ввійти в ІТ".
Про "ввійти в ІТ"
В середньому зарплата програмістів після 2х років досвіду вдвічі або навіть вчетверо більша за середню зарплату яку можна отримати на ринку праці.
ІТ це не тільки програмування, але тестування, проектний менеджмент, дизайн тощо. Все що повязане з автоматизацією.
І серед знайомих та друзів, які не в ІТ, перше що спадає на думку це "як стати програмістом?". Давайте розглянемо які є можливості та що з ним можна зробити.
Спосіб надійний, Університети #
Дивлячись на звіт ІТ Ukraine Association прогноз на +80 тис. бакалаврів з ІТ. Усього на ринку майже 300 тис людей.
Якщо вірити GlobalLogic то 36% всіх інженерів (станом на 2021 рік) є випускниками з університетів.
Після війни ІТ ринок охолов, та я вірю в перемогу України. Що слід зауважити, фундаментально освіта є дуже вагомим фактором при найму. Не тому що що є диплом, а тому що є необхідний фундамент який так необхідний під час роботи.
Звісно, це не означає що кандидат може знати все необхідне але середовище дає умови в яких кожний може дізнатись усе необхідне. Університети підтягують навчальний план під сучасні реалії, а той факт що кожний третій в ІТ навчався в універі дає вагомий плюс в сторону того хто має подібну освіту.
Загалом, тут усе просто - все тобі дано, і середовище та інструмент - просто вчися добре!
Спосіб мінливий. Курси #
І поки є напрямок де люди працюють з міністерством освіти з України, завжди є ділки які з радістю зароблять на "золотошукачах" продаючи "кирки".
Умовно в середньому курс на 6 міс вартує примірно 25 тис грн, на даний момент. З цього курсу людина у руках викладача, та у руках програми цієї ІТ школи чи напрацьованого курсу. Тут слід бути дуже обережним.
Щоб довго не тягнути резину скажу по простому. Курси добре тим кому треба швидко вийти на поле битви з необхідни знанням яке буде в регулярному вжитку.
З курсами нема надію на освітній фундамент, і талант кандидата суто впирається в особисту мотивацію та впертість у досягненні своїх цілей. Впертість у хорошому сенсі.
Цей напрямок не сильно відрізняється від…
У мене є критика по багатьом напрямкам курсів та шкіл.
ВАШЕ БАЖАННЯ ВІДДАТИ ГРОШІ ЩОБ ПОТІМ ОТРИМАТИ БІЛЬШЕ ГРОШЕЙ Є ПРОГРАШНОЮ СТРАТЕГІЄЮ. Якщо Ви платите за навчання в школах та курсах, то є величезний ризик просто розсоабитись і подумати що цього достатньо.
Декілька фактів:
- Раніше при ранніх етапах в ІТ наймали людей які нічого не вміли, лиш би буди мотивовані та наполегливо старались. Саме тому є багато БЕЗПЛАТНОГО матеріалу в YouTube та курсів від самих компаній!
- Одного пройденого курсу недостатньо, пробіли при самому кращому курсі не закрити 10г в тиждень. Є велика різниця в 40г в тиждень при університеті та 10г в тиждень після роботи.
- Хороше менторство це дуже дорого. Якщо senior програміст витратив час на пояснення протягом години, то це вартує як мінімум $30 / hour. Врахуйте це число щоб самостійно оцінити чи є вигода викладачу? Чи буде достатньо особистої уваги? Чи не буде завеликою складність курсу? Чи ціна на курс та вартість особистого утримання є посильною?
Спосіб гарантований. Самоучка #
Усі самоучки розквітають і в універах, коледжах або інших непрофільних закладах чи курсах. Тут усе просто, сердце горить в сторону ІТ і з цим нічого не вдієш.
- Або здатись та піти іншим шляхом…
- Або наполегливість візьме своє і рано чи пізно індивід не тільки буде мати роботу але навіть і карєру
Я з таких самоучок, і тут самостійна робота відіграє важливу роль. АЛЕ! Не обманюйте себе, себе треба звіряти об реалії і постійно розбивати свій саморобний човен об льодовики реального світу і будувати новий інший саморобний човен який зможе витримати удар. Під ударом маю на увазі проект або факт співбесіди.
Для цього слід мати поруч друзів в кого можна запитатись що робити і в якому напрямку дивитись. Але покладатись треба все одно на своє сердце в той же самий час йти на компроміс з реальним світом та робити що слід.
Для самоучки не потрібно багато ресурсу, головне основні потреби.
- Необхідні інструменти, зазвичай ноутбука достатньо
- Надійні джерела інформації, бажано з уст тих хто уже досяг бажаного успіху щоб просто пройти протоптаною доріжкою.
- Самостійна дисципліна АБО величезний вогонь в очах щоб здійснити задумане
- Багато дуже багато витраченого часу для досягнення цілі
- Курси, книги, онлайн ресурси підібрані таким чином щоб навчитись робити конкретний результат.
Як висновок #
Програмування це не простий процес. Ментально та фізично на довгій дистанції не кожен витримує. Для стрімкої карєри потрібна пристрасть та наполегливість у досягненні мети. Програмування це інструмент для досягнення ваших мрій та планів. Якщо це дійсно так, то залишилось тільки впевнено рухати в бажаному напрямку і ви неодмінно досягнете бажаних цілей!